0

Teatr, opera

PISMA - 4 TOMY I-IV - KONSTANTY STANISŁAWSKI*

PISMA - 4 TOMY I-IV - KONSTANTY STANISŁAWSKI*
ocena ocena ocena ocena ocena
331,55 PLN
Model: 7693585716
Status: dostępny od zaraz
Wysyłka: darmowa (przedpłata) darmowa (pobranie)
Ilość
sztuk
Ilość:
Opis produktu
  • Tytuł: PISMA - 4 TOMY
  • Autor: KONSTANTY STANISŁAWSKI
  • Wydawnictwo: P.I.W.
  • Rok wydania: 1954
  • Format książki: 215 x 150 mm
  • Ilość stron: 1418
  • ISBN: BRAK
  • Okładka: twarda
  • Stan ogólny: bardzo dobry/dobry
  • Uwagi: tom 1 stan bardzo dobry minus, tomy 2-3 stan bardzo dobry, tom 4 - stan dobry - jedynie w tym tomie otarcia i przykurzenia okładki, rogi lekko zaokrąglone

Opis:

Konstanty Siergiejewicz Stanisławski (właśc. nazwisko Aleksiejew, ros. Константин Сергеевич Станислaвский, ur. 5 stycznia 1863, zm. 7 sierpnia 1938), rosyjski reżyser teatralny, aktor i wykładowca.

Stanisławski urodził się w bogatej rodzinie kupieckiej w Moskwie. Aby nie narażać na szwank dobrego imienia rodziny Aleksiejewych (zawód aktora nie był powodem do dumy) przybrał pseudonim artystyczny Stanisławski.

W 1888 roku był jednym z założycieli Moskiewskiego Towarzystwa Sztuki i Literatury. W 1898, razem z Władimirem Nemirowiczem-Danczenką założył Moskiewski Teatr Artystyczny (MChAT), któremu poświęcił większość część życia i z którym jest do dziś kojarzony.

Zasadniczą wiedzę aktorską zdobył w okresie pracy w Małym Teatrze w Moskwie. Opierając się na tradycjach teatru rosyjskiego, w którym bardziej od przedstawienia, liczyło się przeżywanie uczuć bohatera, stworzył system aktorskiego mistrzostwa, które stało się podstawą dla współczesnych aktorów, zarówno w Rosji, jak i za granicą. Jeden z uczniów Stanisławskiego, Michaił Czechow, wyemigrował do Ameryki, gdzie spopularyzował metody gry aktorskiej swojego nauczyciela. Dzięki temu obecna szkoła aktorska założona przez Lee Strasberga i nosząca jego imię, kształci aktorów według metody Stanisławskiego. Pierwszym przedstawieniem, opracowanym według tego systemu był Car Fiodor Iwanowicz Aleksieja Tołstoja.

Tom I - Moje życie w sztuce,

Tom II - Praca aktora nad sobą w twórczym procesie przeżywania - część I,

Tom III - Praca aktora nad sobą w twórczym procesie przeżywania - część II,

Tom IV - Artykuły, fragmenty, rozmowy.

Wstęp: Henryk Szletyński.

Wydanie I.

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Unikat
Newsletter
Zapisz się do naszego newslettera
Kontakt ze sklepem

Jeśli masz pytania, zgłoś je na powyższe dane kontakotwe.